No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Trajneri i Trepçës'89: Shfrytëzuam gabimet e Llapit

Trajneri i Trepçës’89: Shfrytëzuam gabimet e Llapit

Shpëtim Idrizi e konsideron shumë të vlefshme fitoren ndaj Llapit sot.

Tekniku mitrovicas është shprehur i kënaqur me mënyrën se si lojtarët e Trepçës ’89 iu qasën ballafaqimit me llapjanët.

Duke e vlerësuar Llapin si një skuadër shumë të fuqishme, Idrizi tha se skuadra e tij arriti t’i shfrytëzojë në mrekulli gabimet e kundërshtarit.

“Sot patëm përballë një skuadër shumë të fuqishme, që ka futbollistë shumë cilësorë. E dinim që fuqia më e madhe e tyre është loja në krah”, deklaroi Idrizi për Art Sport.

“Skuadra sot dha gjithcka në fushë. Mendoj që kemi arritur t’i shfrytëzojmë shumë mirë gabimet që i bëri Llapi”.

“Ishte një fitore e madhe dhe shumë e merituar nga Trepça ‘89”, shtoi Idrizi. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments