No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tovërlani ankesa në orar të ndeshjeve dhe gjykim!

Tovërlani ankesa në orar të ndeshjeve dhe gjykim!

Afrim Tovërlani e vlerëson të pakuptueshëm barazimin e Feronikelit me Drenicën sot.

Tekniku prishtinas tha që Drenica shkoi dy herë te porta e skuadrës së tij dhe realizoi dy gola.

“Kjo që na ndodhi është e pakuptueshme. Drenica erdhi te porta jonë dy herë dhe realizoi dy herë. Ata kanë skuadër më të shkurtër, por shënuan golin e barazimit në atë mënyrë”, u shpreh Tovërlani për Art Sport.

“Pastaj sa i përket referimit, s’kam dëshirë të komentoj, mirëpo ishte një gjyqtar i papërgatitur për këtë nivel”.

“Nuk e di se kush e bën orarin e ndeshjeve, por neve po na bjen që në nëntë ditë t’i zhvillojmë katër ndeshje ndërsa kundërshtarët tanë, si Ballkani herën e kaluar, po e kanë gjithmonë një ditë më shumë pushim”, theksoi Tovërlani.

Trajneri i Feronikelit tha në fund që skuadra duhet të bëjë një analizë të mirë për të kuptuar gabimet që i bëri sot.

Ndryshe, goli i parë i Feronikelit u realizua nga pozita jashtë loje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments