No menu items!
Ballina KRYESORE Sot dy ndeshje në Superligë

Sot dy ndeshje në Superligë

Sot luhen dy ndeshje në kuadër të javës së 3-të në Superligën e Kosovës në futboll, e ku vëmendja është te derbi i Drenicës. Në fakt, në Drenas, Feronikeli do të jetë nikoqir i Drenicës. Kjo e fundit në mesjavë realizoi fitore kundër Besës, derisa Nikli pësoi humbje bga Ballkani, mirëpo në duelin e sotëm lligaritet favorit. Interesante do të jetë edhe përballja në “Riza Lushta”, ku Trepça’89 do të jetë mikëpritëse e Llapit, shkruan Futbolli.info. Të dyja këto ekipe janë në kërkim të fitores së parë, pasi deri tash kanë zhvilluar vetëm nga një ndeshje dhe kanë pësuar humbje (përballjet me Dritën nuk i kanë zhvilluar ende). Të dyja ndeshjet fillojnë në orën 16.00 dhe transmetohen në ArtMotion.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments