No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR El Shaarawy do Serinë A, gati rikthimi dhe tradhtia e bujshme

El Shaarawy do Serinë A, gati rikthimi dhe tradhtia e bujshme

El Shaarawy ka dëshirë të kthehet në Europë dhe, nëse është e mundur, në Itali.

Faraoni nuk është përshtatur në Kinë dhe pak muaj pas lamtumirës nga Roma, duke se ka ndryshuar ide dhe po kërkon të kthehet në Serinë A.

Sipas Corriere dello Sport, El Shaarawy është parë bashkë me menaxherin e tij në qendrën sportive të Formello-s ditën e premte për të negociuar një transferim të mundshëm te… Lazio.

Kjo do të ishte një tradhti për ish-skuadrën e tij, Roma-n, që vetëm pak muaj më parë e ka shitur në Azi.

Emri i Faraonit mund të xholi surprizë për sulmin e Simone Inzaghi-t.

Eksperienca te Shangai Shenua nuk ka shkuar ashtu siç priste dhe El Shaarawy ka dëshirë të kthehet në Itali për të patur edhe një mundësi për t’u grumbulluar me Italinë për Europianin që do të zhvillohet verën e ardhshme.

Lazio mund të jetë skuadra e duhur për të bindur Mancini-n dhe për të fituar fanellën e Axurrëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments