No menu items!
Ballina KRYESORE Derbi drenicas pa fitues, Trepça’89 mposhti Llapin

Derbi drenicas pa fitues, Trepça’89 mposhti Llapin

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme në kuadër të javës së tretë të Superligës së Kosovës në futboll. Derbi drenicas ndërmjet Feronikelit dhe Drenicës i zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas u mbyll me rezultat 2:2. Almedin Murati zhbllokoi shifrat në minutën e 27-të dhe me këtë epërsi Drenica shkoi në pushim. Megjithatë, në pjesën e dytë Feronikeli përmbysi rezultatin me golat e shënuar nga Albert Dabiqaj (58’) dhe Milickoviq (72’). Mirëpo, Drenica nuk u dorëzua dhe në minutën e 80-të Almedin Murati shënoi edhe golin e dytë duke ia dhuruar një pikë skuadrës së tij. Në ndeshjen tjetër, Trepça ’89 ka shënuar fitore në “Riza Lushta” në duel me Llapin, me rezultat 1:0. Realizator për fitoren e “minatorëve” ishte ylli i skuadrës vendase, Arb Manaj në minutën e 39-të pas asistimit fantastik të Jasharit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments