No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Boston Celtics tregon muskujt, rihap serinë e finales me Miami Heat

Boston Celtics tregon muskujt, rihap serinë e finales me Miami Heat

Boston Celtics rihap serinë e finaleve të Konferencës së Lindjes, pasi ka mposhtur 121-108 Miami Heat dhe tani rezultati i përgjithshëm me lojë është 2-3. Miami e nisi mirë ndeshjen, duke e mbyllur periodën e parë 18-26.

Celtics në periodën e dytë shënuan vetëm një pikë më shumë se kundërshtari, që e mbylli pjesën e parë të ndeshjes me 7 pikë diferencë. Perioda e tretë ishte vendimtare, me Boston Celtics që realizuan 16 pikë më shumë dhe e përmbysën rezultatin. Edhe në periodën e katërt ata ishin më lart dhe iu gëzuan më pas fitores.

https://youtube.com/watch?v=4rxTVKiHYAs%3Ffeature%3Doembed

Një triumf i arritur falë paraqitjes së mirë në grup, por spikatën Jayson Tatum (31 pikë, 6 asiste, 10 topa në tabelë) dhe Jaylen Brown (28 pikë, 2 asiste, 8 topa në tabelë). Nga ana tjetër, Miami u mundua të kundërpërgjigjej po në grup.

Goran Dragic, autor i 23 pikëve, Duncan Robinson i 20 pikëve, Jimmy Butler me 17 pikë, 8 asiste e 8 topa të kapur në tabelë, Jae Crowder me 14 pikë dhe Bam Addbayo që regjistroi 13 pikë, 8 asiste e 8 topa të kapur në tabelë, nuk mjaftuan për Miami Heat. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments