No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR U largua me polemika, Suarez prezantohet te rivalët e Barcelonës!

U largua me polemika, Suarez prezantohet te rivalët e Barcelonës!

Sulmuesi Luis Suarez u largua nga skuadra e Barcelonës sepse nuk bën pjesë në projektin e Ronald Koeman. Trajneri holandez nuk e donte në skuadër dhe uruguiani vendosi të largohej nga Camp Nou, pavarësisht dhimbjes së madhe.

“El Pistolero” ka gjetur shumë shpejt ekipin e ri dhe u prezantua te skuadra e Atletico Madridit. Ai do të vihet nën urdhrat e trajnerit Diego Simeone. Numri një i stolit e donte me ngulm pas largimit të Alvaro Moratës.

Juventusi donte Suarezin, por marrëveshja nuk u arrit për shkak të problemeve me pasaportën e lojtarit uruguian. Bardhezinjtë nga krahu tjetër i dhanë mundësinë transferimit të lojtarit te madrilenët.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments