No menu items!
Ballina KRYESORE Sot ndeshja Besa - Arbëria

Sot ndeshja Besa – Arbëria

Dy skuadrat që sivjet u inkuadruan në Superligë, Besa e Arbëria e hapin javën e tretë të Superligës së Kosovës në futboll.

Pejanët nuk e kanë nisur aspak mirë kampionatin, pasi në dy ndeshjet e para kanë pësuar po aq humbje, së pari nga Ballkani e pastaj nga Drenica, prandaj ndeshja e sotme është shumë e rëndësishme për të parë më saktësisht se cila është fuqia e tyre për këtë kampionat.

Ndërsa, debutuesja në Superligë, Arbëria ka filluar shumë mirë, pasi në javën e parë fitoi si mysafire e Trepçës ’89 e më pas barazoi me Prishtinën.

Ndeshja e sotme zhvillohet në Brestovik me fillim nga ora 16:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments