No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Morina i lumtur pas fitores ndaj Besës

Morina i lumtur pas fitores ndaj Besës

Tri ndeshje, shtatë pikë. E si mund të mos jetë i kënaqur Arbnor Morina?

Trajneri prishtinas ka përgëzuar futbollistët e Arbërisë për fitoren në Brestovik të Pejës kundër Besës, 3:0, përcjellë Gazeta Olle.

“E kemi përgatitur skuadrën që Besa është një ekip i mirë dhe që dëshiron të luajë futboll të hapur. Këtë e dëshmoi në pjesën e parë”, deklaroi Morina për Art Sport.

“Në pjesën e dytë e përmirësuam realizimin dhe shënuam tri gola. I morëm tri pikë, pasi që kishim ardhur për to. Besa është një skuadër që të lejon të luash futboll”.

“Angazhimi i futbollistëve dhe fakti që djemtë nuk po bijnë psikologjikisht kur s’po kanë rezultat, më gëzon. Gjatë fazës përgatitore kemi biseduar gjatë gjithë kohës me lojtarët që në Superligë duhet t’i marrim ndeshjet një nga një. Deri më tani futbollistët janë për cdo lavdatë”.

“Tani duhet të mendojmë menjëherë për ndeshjen e ardhshme sepse orari është shumë i ngjeshur në këtë fillim të kampionatit”, shtoi Morina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments