No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Mes Turqisë dhe Greqisë, mediat spanjolle zbulojnë dy klubet që duan Rey...

Mes Turqisë dhe Greqisë, mediat spanjolle zbulojnë dy klubet që duan Rey Manajn!

Mes Turqisë dhe Greqisë. Gazeta katalanase Sport.es zbulon dy destinacionet e mundshme për të ardhmen e sulmuesit të kombëtares shqiptare Rey Manaj. Deri para pak orësh në “pole position” për të firmosur me kuqeziun ishte klubi i Superligës turke Kasimpasa me Manajn që mund t’iu bashkangjitej dy sulmuese të tjerë të kombëtares Armando Sadikut dhe Sokol Cikalleshit që gjithashtu aktivizohen në Superligën e Turqisë respektivisht me Erzurumspor dhe Konyaspor, por sëfundmi në skenë për Manajn kanë dalë gjigandët grekë të PAOK-ut të Selanikut.

23-vjeçari i cili në karrierën e tij ka mbajtur veshur edhe fanellën e Interit po kalon ditët e tij të fundit te Barcelona ku që prej janarit të këtij viti është pjesë e Barcelonës B, por dëshira e futbollistit është largimi i menjëhershëm për të provuar veten në një kampionat më të fortë se kategoria e tretë spanjolle pasi mundëistë që Manaj të ishte pjesë e ekipit të parë të Barcelonës edhe pse është grumbulluar në disa raste, janë të pakta. PAOK-u ku Manaj nëse transferohet do të gjente shokun e tij në kombëtare Enea Mihaj, filloi të interesohej për Manajn në momentin që ishte në bisedime me Barcelonën për të blerë kartonin e Moussa Wague.

Blaugranat e blenë për 700 mijë kartonin e futbollistit kuqezi nga Albacete dhe më shumë sesa huazimi kërkojnë një shitje përfundimtare të kartonit të tij. Për sulmuesin shqiptar është ka patur interesim edhe nga Italia, tashmë mbetet për t’u parë se ku do të jetë e ardhmja e tij që do të zbulohet jo më vonë se java e ardhshme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

Recent Comments