No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR 10 lojtarë pozitivë me Covid, Tottenham kualifikohet pa luajtur

10 lojtarë pozitivë me Covid, Tottenham kualifikohet pa luajtur

Federata Angleze e Futbollit ka vendosur të anulojë ndeshjene Carabao Cup mes Tottennham dhe Leyton Orient.

Arsyeja për këtë vendim është infektimi në masë i skuadrës së kategorisë së katërt të futbollit anglez (të paktën 10 kanë rezultuar pozitivë).

Për këtë arsye, Tottenham-it i është dhënë fitorja në tavolinë dhe skuadra e Mourinho-s do të përballet me Chelsea-n 29 shtatorin e ardhshëm.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments