No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Superkupa e Evropës i bën bashkë Ademin e Dukën në Budapest

Superkupa e Evropës i bën bashkë Ademin e Dukën në Budapest

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi së bashku me sekretarin e përgjithshëm, Eroll Salihu dhe anëtarin e KE-, Misrsad Çollaku, aktualisht gjenden në Budapest, ku po e ndjekin nga afër ndeshjen e Superkupës së Evropës ndërmjet Bayernit dhe Sevillas, me ftesë të presidentit të UEFA-s, Aleksander Çeferin.
Në stadiumin ‘Puskas Arena’, në pushimin ndërmjet dy pjesëve kreu i FFK-së qëndroi me homologun e tij nga Shqipëria, Armand Duka, që njëherësh është edhe anëtar i KE të UEFA-s.
Krerët e futbollit shqiptar nga të dyja shtetet kanë pozuar për një foto, duke nënvizuar miqësinë e kahmotshme mes dy federatave simotra.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments