No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Në Itali japin lajmin e madh, rritet numri i tifozëve në stadiume

Në Itali japin lajmin e madh, rritet numri i tifozëve në stadiume

Një lajm i mirë për të gjithë tifozët e futbollit në Itali. Stadiumet mund të hapen deri në një të tretën e kapacitetit të tyre dhe këtë e ka konfirmuar vetë zëvendës Ministri i Shëndetësisë, Pierpaolo Sileri.

“Dy metra distancë janë të nevojshme mes tifozëve si dhe përdorimi i maskave dhe dezinfektusve. Përqafimet duhen harruar për disa kohë dhe mendoj se stadiumet mund të hapen deri në një të tretën e kapaciteteve të tyre,” deklaron italiani për “Rai Uno”.

“Për shembull, stadiumi ‘Olimpico’ në Romë mund të presë nga 20,000 deri në 25,000 tifozë, nga 80,000 që është kapaciteti i tij. Ky është një hap shumë i madh drejt jetës normale,” mbyll zëvendës Ministri. Kujtojmë që javën e parë të Serie A u lejuan vetëm 1000 tifozë dhe kjo shifër do të lejohet përgjatë gjithë sezonit 2020/21. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments