No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mourinho mban premtimin, i përmbush amanetin e babait të vdekur gazetarit maqedonas

Mourinho mban premtimin, i përmbush amanetin e babait të vdekur gazetarit maqedonas

Gazetari i pavarur maqedonas, Igor Aleksandrovic, i bëri dje një kërkesë unike gjatë konferencës së shtypit përmes “Zoom”, në prag të ndeshjes Shkëndija e Tetovës-Tottenham. Ai donte të bënte një fotografi me Jose Mourinho, si një “amanet” për babain e ndjerë, në mënyrë që ta zmadhonte, ta fuste në kornizë dhe ta vinte te varri i babait të vdekur. Ky i fundit e kishte idhull trajnerin e Tottenham.

Mourinho, i prekur dukshëm nga historia e Aleksandrovic, ra dakord që fotografia do të bëhej sot dhe Tottenham e ka postuar atë në Twitter. Aleksandrovic e parashtroi kështu kërkesën e veçantë, që iu plotësua një ditë më pas nga “Special One”: “Përshëndetjet e para për ju vijnë nga babai im, por që tani është në parajsë. Në një nga rastet kur ishte shumë i sëmurë më tha që, nëse do të kem ndonjë rast të të shoh, të kërkoj një fotografi me ty, sepse ai gjithmonë të ka pasur iudhull si trajner, në çdo skuadër që ke drejtuar. Ai ka gëzuar dhe vuajtur sit y psikologjikisht, në fitoret dhe humbjet që keni pasur në karrierë. Babai kishte respekt të madh për ju. Nëse më lejoni dua një fotografi me ju, që ta fus në kornizë dhe t’ia vendos në vendin e tij të përjetshëm të prehjes (te varri). Nëse ndeshja shkon mirë për ju dhe ekipin tuaj, a do të më lejoni ta bëjmë foton?”

Mourinho iu përgjigj pa hezitim, i përulur dhe gati i përlotur: “Faleminderit shumë. Fotografitë nuk kanë asnjë lidhje me rezultatin e ndeshjes. Fotoja është e premtuar, le ta bëjmë nesër. Nëse mund të na takoni para ndeshjes, ose ndoshta në hotel, është më e lehtë. Nëse mundeni pas ndeshjes, edhe atëherë. Kjo nuk ka asnjë lidhje me rezultatin. Është kënaqësia ime të bëj fotografinë me ty. Është nderimi im për babanë tuaj, respekti për atë, që paska qenë kaq fort i dhënë pas meje”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballja e Valon Berishës me përfaqësuesen e shtetit ku u lind dhe nga i cili u dëbua

Kosova është përballur me Suedinë në janar të vitit të kaluar. Por, si Kosova ashtu edhe Suedia luajtën me ekipet B. Ndeshjen miqësore që...

Sigal Prishtina fiton ndaj rivalit të vjetër

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 94:84 (18:29, 29:19, 22:16, 25:20), në kuadër të javës së 22-të në FIVE...

Sejdiu: Fitore deçizive e Dritës në garën për titull

Trajneri i njohur mitrovicas, Gani Sejdiu mendon se fitorja e sotme e Dritës ndaj Feronikelit në Drenas (1:0) mund të jetë vendimtare...

Sahiti: Miqësorja me Lituaninë na shërben për t’u përgatitur më mirë për Suedinë e Spanjën

Drejtori sportiv i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti vlerëson se miqësorja me Lituaninë më 24 mars do t’i japë mundësi Dardanëve për...

Recent Comments