No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Miami afër finales së madhe

Miami afër finales së madhe

Miami Heat shumë pranë finales së madhe të NBA. Skuadra nga Florida fitoi përballjen e katërt të serisë (3-1) ndaj Boston Celtics me rezultatin 112-109, e udhëhequr nga Tyle Herro, që u shfaq në formën e tij më të mirë.

“Rookie” i Heat, i hedhur në lojë nga stoli, shënoi rekordin e karrierës së tij, duke realizuar plot 37 pikë. Tashmë ai është vetëm pas Magic Johnson në histori për numrin e pikëve të shënuara në moshën 20-vjeçare.

Kontribut të vyer në këtë sukses të Heat dha edhe Jimmie Butler me 24 pikë e 9 “rebound”, ndërsa për Celtics nuk mjaftoi Jayson Tatum me 28 pikë e 9 rikuperime.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments