No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita mbajti stërvitjen e fundit në Varshavë

Drita mbajti stërvitjen e fundit në Varshavë

Kampioni i Kosovës ka mbajtur stërvitjet e fundit në Varshavë në stadiumin e Legias. Kampionët kosovarë janë dukur në moral të fortë derisa trajneri i tyre ka thënë se ata nuk i frikësohen fare kundërshtarit. Drita do të përballet me Legian në kuadër të rrethit të tretë të kualifikimeve për Europa Ligë.

Drita ka bërë stërvitjet e para në Varshavë në stadiumin e Legias ku pritet që nesër ta zhvillojë ndeshjen kundër kampionit të Polonisë, Legia Varshava.

Kampioni kosovar shkroi historinë javën e kaluar kur kaloi në rrethin e tretë të garave në Europa Ligë duke eliminuar Sileksin.

Kosovarët e Ardian Nuhiut kanë udhëtuar sot në Poloni nga aeroporti i Tiranës derisa më parë kanë bërë testet për COVID-19 ku kanë rezultuar negativë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments