No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Pretendentët për titull ballafaqohen në Suharekë e Podujevë!

Pretendentët për titull ballafaqohen në Suharekë e Podujevë!

Suhareka dhe Podujeva sjellin sot dy super-sfida, me të cilat mbyllet xhiroja e dytë e elitës së futbollit kosovar.

Pas fitores në udhëtim ndaj Besës 4:1, Ballkani luan ndeshjen e parë në shtëpi të këtij edicioni, ku pret ekipin e Feronikelit, përcjellë Gazeta Olle.

Fillimi i furishëm i kampionatit nga skuadra e Drenasit, që deklasoi Gjilanin të dielën, e bën këtë ndeshje mjaft të paparashikueshme.

Gjyqtar kryesor në këtë ballafaqim do të jetë Selim Isufi me asistentë Fatlum Berishën e Bujar Selimajn, ndërsa gjyqtar i katërt Vigan Ibërdemaj.

Sfida tjetër e ditës luhet në “Zahir Pajaziti”, ku Llapi zhvillon ndeshjen e parë të këtij kampionati.

Ekipi i Tahir Batatinës është nikoqir i Gjilanit, skuadër që udhëton për fitore pas humbjes së thellë në ndeshjen e parë në Drenas.

Gjyqtar kryesor i këtij takimi do të jetë Burim Jahmurataj, i cili do të ndihmohet nga Lumturije Muhadri, Safet Berisha dhe Isak Cerroviku.

Të dy ndeshjet fillojnë prej orës 16:00 dhe transmetohen në Art Motion.

SOT

16:00 Ballkani – Feronikeli
Gjyqtarë: Selim Isufi, Fatlum Berishën e Bujar Selimajn, Vigan Ibërdemaj.

16:00 Llapi – Gjilani
Gjyqtarë: Burim Jahmurataj, Lumturije Muhadri, Safet Berisha, Isak Cerroviku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina vazhdon serinë e fitoreve, Arbëria merr një pikë në Gjilan

Skuadra e Prishtinës e ka vazhduar superformën e saj, duke e shijuar fitoren e shtatë radhazi. Në kuadër të javës së 23-të...

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të...

De Bruyne rrëfen pikën më të ulët në karrierë: Këtë gjë nuk prisja kurrë!

Kevin De Bruyne ka dhënë një rrëfim të gjatë së fundmi në një intervistë për një nga mediat angleze dhe...

Ibrahimovic do të luajë kundër Kosovës

Sipas mediave lokale suedeze, ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet të rikthehet në Kombëtare cka do të thotë se në fund të...

Recent Comments