No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pioli: Ibra sa herë shkel në fushë e konfirmon se është kampion

Pioli: Ibra sa herë shkel në fushë e konfirmon se është kampion

Stefano Pioli, trajneri i Milanit, pas ndeshjes që kuqezinjtë fituan kundër Bologna, ka folur për “Sky Sport Italia” dhe vlerëson atë që ekipi i tij po bën në fushë. “Kur një ekip është në formë të mirë mendërisht, atëherë edhe këmbët e trupi ndjekin mendjen. U paraqitëm mirë ndaj një kundërshtari shumë agresiv, që luan me intensitet. Deri kur shënuam golin e dytë bëmë një lojë të mirë, duke ushtruar presing dhe krijuar raste. Normalisht kemi gjëra për të përmirësuar”.

Në dy ndeshjet e para të sezonit, tre prej golave janë shënuar nga Zlatan Ibrahimovic dhe një nga Hakan Calhanoglu. Pioli i pyetur për këtë, shton: “Kur ekipi punon, normalisht është e pashmangshme që dhe individët ta rritin lojën e tyre. Zlatan është një kampion dhe e konfirmon sa herë që shkel në fushë, madje edhe në stërvitje”.

Gjithsesi trajneri i Milanit e pranon se kanë ende për të përmirësuar. “Djemtë luajnë me besim, mund të shtrëngojnë dhëmbët kur janë në presion dhe luftojnë fort. Gjithashtu edhe mekanizmat taktikë po funksionojnë mirë.

Kemi djem mjaft të rinj dhe që kanë potencial për t’u bërë më të fortë. Ka cilësi, por thjesht duhet të mësojnë më shumë se si ta lexojnë lojën, kur të sulmojnë dhe kur të presin”, përfundon Pioli deklaratën e tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Recent Comments