No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Ja kur pritet të kthehet Muriqi në fushë

Ja kur pritet të kthehet Muriqi në fushë

Vedat Muriqi sigurisht që priste një fillim më të mirë të aventurës në Serie A.

Ekipi i Lazios po e pret ndërsa ai është bllokuar në Turqi për shkak të koronavirusit.

Lajmi qarkulloi të dielën e kaluar në mbrëmje duke u konfirmuar një ditë më pas.

Muriqi tani ndodhet në Stamboll në izolim, nuk ka asnjë simptomë të COVID-19, ai po pret vetëm të kthehet në Itali për të luajtur me fanellën bardhekaltër.

Muriqi zbarkoi në Romë të dielën 13 shtator.

Të hënën 14 shtator ai kreu testet mjekësore në Pideia, takoi Taren për firmë dhe së bashku bënë foton e zakonshme pas nënshkrimit të kontratës.

Të martën ai  u nis për në Stamboll një hap i domosdoshëm për të përfunduar procedurat e vizave.

Ai pritej në Formello të premten por në tamponin që bëri para se të nisej për në Romë rezultoi pozitiv.

Tani udhëtimi i tij është shtyrë dhe lojtari do të kryejë karantinën 14 ditorë në pritje të rezultatit negativ.

Përveç virusit ai nuk do të dalë në fushë edhe për shkak të dëmtimit të muskujve.

Midis rimëkëmbjes dhe përgatitjes së verës të ndërprerë praktikisht me Fenerbahce, Muriqi mund të bëjë debutimin e tij në kampionat pas ndërprerjes më 11 tetor.

Qëllimi është që të luajë në ndeshjen  Sampdoria-Lazio në 17 Tetor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments