No menu items!
Ballina KRYESORE Drenica shijon fitoren e parë, e mposht Besën

Drenica shijon fitoren e parë, e mposht Besën

Skuadra e Drenicës e ka realizuar fitoren e parë në edicionin e ri të Superligës, teksa e ka mposhtur në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj skuadrën e Besës, me rezultat 2:1. Për pejanët kjo është humbja e dytë radhazi dhe pa dyshim se do të jetë skuadra që do të luftojë për mbijetesë në këtë kampionat. Ndeshja nisi mirë për mysafirët, të cilët kaluan në epërsi në minutën e 34-t, me golin e shënuar nga Matheus De Paula, i cili shfrytëzoi një gabim të mbrojtjes vendase. Megjithatë, kuqezinjtë e Skenderajt reaguan shpejt dhe në minutën e 44-t barazuan shifrat me golin e Hysen Tahirit nga penalltia, derisa golin e fitores e realizoi Qemail Elshani në minutën e 60-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments