No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dani Alves projekton kthimin në Europë, e duan në Premier League

Dani Alves projekton kthimin në Europë, e duan në Premier League

Pas vetëm një viti në Brazil, për Dani Alvesin ka ardhur koha të luajë sërish në futbollin europian. 37-vjeçari ka disa arsye për t’u larguar nga Sao Paolo, ekip me të cilin ka kontratë deri në dhjetorin e vitit 2022, pasi po kritikohet nga tifozët për jetën jashtë fushave, por edhe për mungesë të rivalitetit me ekipet më të forta.

Mbrojtësi ka udhëzuar menaxherët e tij për të negociuar rikthimin në Europë dhe synimi i tij është Premier League, ku nuk mungojnë ofertat nga ekipe të rëndësishme si Arsenali, Wolves apo Evertoni.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments