No menu items!
Ballina KRYESORE Arbëria nuk i gjunjëzohet as Prishtinës

Arbëria nuk i gjunjëzohet as Prishtinës

Arbëria vazhdon të befasojë në aventurën e saj të parë në elitë. Pas fitores në Mitrovicë ndaj Trepçës’89, skuadra nga fshati Dobrajë e Lipjanit ka arritur t’i marrë një pikë Prishtinës, duke barazuar 1:1 në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq. Arbëria kaloi në epërsi në minutën e 10-të me një supergol të shënuar nga Dior Zabërgja. Megjithatë, pas këtij goli bardhekaltrit bën trysni të vazhdueshme dhe arritën të barazojnë shifrat me golin e Otto John, në minutën e 35-të. Kësisoj, Arbëria dhe Prishtina pas javës së dytë kanë nga 4 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments