No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sokoli ripërsërit idenë për Ligë Unike në futboll

Sokoli ripërsërit idenë për Ligë Unike në futboll

Bylbyl Sokoli ka përsëritur idenë e tij për krijimin e një Lige Unike të Kosovës dhe Shqipërisë në futboll.

Trajneri i mirënjohur ka theksuar në Dukagjini se vetëm në atë mënyrë, shqiptarët do të kishin skuadra të fuqishme që sipas tij do të kualifikoheshin cdo vit në fazën e grupeve, përcjellë Olle.

“Unë nuk pajtohem me Jupin që kërkon një kompeticion të përbashkët. Unë jam pro mendimit të kemi një ligë të përbashkët”, deklaroi Sokoli.

“Në një Ligë Unike do të kemi shumë Muriqa, shumë Rrahmana, shumë Rashica, shumë Kumbulla, pra nuk do të kemi shpërndarje të cilësisë si tani. Më mirë t’i kemi dy skuadra të fuqishme në Evropë që kualifikohen në grupe e jo shtatë ekipe që marrin pjesë për sy e faqe”.

“Këtu bëhet shumë luftë për t’u ndarë, jo për t’u bashkuar. Kjo bën që Kupa Mbarëkombëtare të bëhet shkel e shko, me 15 tifozë”, u shpreh Sokoli.

Njëjtë si për Ligën Unike, Sokoli ka theksuar që edhe bashkimi i shqiptarëve në një Kombëtare të vetme, do të bënte që të kishim një skuadër përfaqësuese më të fortë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments