No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina me standarde të dyfishta; Dallkut i kërkoi garanci për titull, por...

Prishtina me standarde të dyfishta; Dallkut i kërkoi garanci për titull, por jo edhe Ramadanit!

Trajneri i Prishtinës, Zekrija Ramadani, ka qenë i ftuar në emisionin Sport Show në Klan Kosova.

Ai ka komentuar disa nga ndeshjet e Superligës së Kosovës, të zhvilluara gjatë kësaj fundjave.https://www.facebook.com/v8.0/plugins/post.php?app_id=&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df1a8725509d41d4%26domain%3Dgazetaolle.com%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fgazetaolle.com%252Fff6c962642ce4%26relation%3Dparent.parent&container_width=382&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F1319686471375402%2Fposts%2F3627879590556067%2F&locale=de_DE&sdk=joey

Prishtina në ndeshjen e parë dhuroi spektakël duke fituar me rezultat 3:0 në “Fadil Vokrri” ndaj Drenicës.

“Falë Zotit kemi shumë futbollistë intelegjentë në ekip pasi janë në nivel të lartë të profesionalizmit dhe janë të përkushtuar edhe në stërvitje. Nga të gjitha skuadrat që kam pasur ndeshja e parë ishte e vështirë, por kjo ishte më e lehta”, tha Ramadani.

“Ne do të japim maksimumin deri në fund, pasi titulli do përkushtim dhe gjithë këto nëse i bashkojmë vjen deri te shpërblimi. Një skuadër si Prishtina që prej kontaktit të parë më kanë thënë se na intereson titulli dhe kam qenë i gatshëm për këtë, por nuk premtoj titullin. Nuk e di se a do të jetojë nesër”, tha tutje trajneri nga Shkupi.

“Prishtina duhet të ketë fytyrë ofanzive dhe çdoherë do të mundohemi të luajmë larg portës tonë, pasi ashtu kemi edhe futbollistët. Unë nuk dua të varem vetëm nga John, por dua që edhe futbollistët tjerë të shënojnë dhe mos të varemi vetëm nga një shënues, pasi do ta kemi punën mjaft keq”, potencoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Recent Comments