No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Luis Suarez zgjedh ekipin e ri, shtyn dikë tjetër te Juventusi

Luis Suarez zgjedh ekipin e ri, shtyn dikë tjetër te Juventusi

Luis Suarez më në fund “vulosi” largimin e tij të hidhur nga Barcelona, pasi thuhet se ra dakord për ndërprerjen e kontratës në “Camp Nou”. Pavarësisht interesit afatgjatë nga Juventusi, duket se Atletico Madrid është destinacioni tjetër i karrierës për sulmuesin uruguajan, sipas RAC.

Dhe largimi i parashikuar i Suarez do të çojë tek Atletico Madridi zhvendosjen e ish-sulmuesit të Chelsea, Alvaro Morata, i cili tani do të kthehet te Juventusi në huazim. Suarez ishte pritur gjerësisht për t’u transferuar te “Zonja e Vjetër”, pasi trajneri i ri, Ronald Koeman, ia bëri të qartë se nuk ishte pjesë e planeve të tij.

Suarez kaloi një provim të italishtes në Perugia, javën e kaluar, në mënyrë që të fitojë kombësi të dyfishtë, sepse Juventusi nuk kishte më vend për lojtarë jo nga BE në këtë merkato, pas ardhjeve të Arthur Melo dhe Weston McKennie. Për këtë shkak, Andrea Pirlo pranoi në fundjavë se transferimi i tij do të ishte i vështirë.

Mosrealizimi i transferimit të tij te Juve ka lejuar që Atletico Madridi të ndërhyjë, sepse Diego Simeone kërkon ta çiftëzojë Suarez me Diego Costa përpara. Efekti domino përfshin edhe Alvaro Morata, që do të kthehet në Torino edhe një herë. Spanjolli kaloi dy sezone te Juve, midis viteve 2014 dhe 2016. Ai ishte pjesë e ekipit që arriti në finalen e Ligës së Kampionëve më 2015.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments