No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Lajm i keq, Vedat Muriqi rezulton pozitiv me Covid 19

Lajm i keq, Vedat Muriqi rezulton pozitiv me Covid 19

Vedat Muriqi bëri një hap të madh në karrierë, teksa vetëm pak ditë më parë zyrtarizoi kalimin e tij nga turqit e Fenerbahçes te skuadra e madhe italiane e Lacios.

Megjithatë aventura e Muriqit te Lacio nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme, pasi sulmuesi së fundmi ka zbuluar se është pozitiv me Koronavirus. Sipas asaj që shkruan “Tuttomercatoweb”, lojtari i Kosovës është infektuar me Koronavirus pas kalimit te Lacio, teksa kjo është zbuluar nga testet e bëra së fundmi.

Në këtë situatë, Muriqi është i detyruar të qëndrojë në karantinë për një periudhë 2 javore, për t’iu nënshtruar më pas testit të radhës, i cili nëse del negativ, atëherë sulmuesi do të ishte i gatshëm të bashkohej me Lacion për të qenë gati në ndeshjet e kampionatit.

Ky lajm shqetëson jo pak drejtuesit e klubit lacial të cilët ishin prezent gjatë prezantimit të tij, përfshi këtu edhe Igli Taren, por pa dyshim shqetësimin më të madh do ta ketë përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes dhe tifozët Dardanët, ngase kanë mbetur vetëm edhe 17 ditë deri në ndeshjen më të rëndësishme në historinë e futbollit kosovar kundër Maqedonisë së Veriut.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments