No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR James Rodriguez, njerku zbulon të vërtetën: Shpresoj të ndodhë një ditë

James Rodriguez, njerku zbulon të vërtetën: Shpresoj të ndodhë një ditë

Vijnë gëzimet e para për James Rodriguez tek Everton.

Kolumbiani, i transferuar në këtë merkato tek anglezët nga Real Madrid, ka reliazuar golin e tij të parë me Toffees.

Megjithatë, sipas njerkut të futbollistit, Juan Carlos Rsetrepo, Rodriguez-it do t’i kishte përlqyer të transferohej tek Atletico Madrid.

“James do të kishte dashur të nënshkruante për Atletico Masdrid. Është një krenari që një klub si Atletico është interesuar për të”, ka thënë njerku i kolumbianit.

“Ai do të ishte ndier si në shtëpi. Shpresoj që të krijohet një mundësi tjetër që ky transferim të realizohet”.

Restrepo ka shpjeguar se kontaktet me Colchoneros kanë ndodhur në të kaluarën dhe ka shtuar:

“James ndihet i qetë dhe tani është i lumtur tek Everton. Nëse shikojmë minutat që ka luajtur me Zidane, kuptohet se trajneri nuk e ka dashur kurrë James-in dhe cilësitë e tij”.

“Kam parë se çfarë ka bërë James në ndeshjet e para të Premier League dhe nëse do t’i kishte bërë Messi…”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments