No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Gafa e Kepa-s: Është blerja më e keqe në historinë e Premier...

Gafa e Kepa-s: Është blerja më e keqe në historinë e Premier League

Nuk ka paqe në shtëpinë e Chelsea-s për paraqitjet e Kepa-s, përsëri protagonist për keq me një gafë që ka vendosur ndeshjen kundër Liverpool-it, e humbur 2-0 nga Blutë.

Portieri ka gabuar një pasim, duke ia dorëzuar topin Mane-së që ka shënuar pa asnjë problem. Ish-futbollisti anglez Chris Sutton, ish edhe i londinezëve, nuk është kursyer ndaj spanjollit.

“Mund të shpenzosh një thes me para për të përforcuar sulmin tënd, por çfarë ka kuptimi ka ta bësh për një portier që nuk pret”, ka thënë Sutton.

“Kepa i ka kushtuar Chelsea-t 78 milionë euro në 2018-ën, por nuk ka qenë kurrë në gjendje të bëhej portieri që të gjithë prisnin. Është konfirmuar blerja më e keqe e Chelsea-t në Premier League”.

“Futbolli të jep gjithmonë mundësin ta nisësh nga e para, por Lampard duhet të provojë të fitojë një trofe që në këtë sezon dhe kështu nuk është e mundur”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments