No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR 34 vite më parë, kur Baggio debutonte në Serie A. Shijoni perlat...

34 vite më parë, kur Baggio debutonte në Serie A. Shijoni perlat e tij të paharrueshme (video)

Ishte 21 shtatori 1986. 34 vite më parë, Roberto Baggio, një nga futbollistët më të mirë italianë të të gjitha kohërave, bëri debutimin e tij në Serie A me fanellën vjollcë, në ndeshjen Fiorentina-Sampdoria. Një karrierë e jashtëzakonshme ajo e kampionit nga Caldogno, i cili gjithashtu ka veshur fanellat e Vicenza, Juventus, Milan, Bologna, Inter dhe Brescia. 205 gola në total ka shënuar “bishtaleci” në Serie A. Është e pamundur të përmblidhet karriera e tij në një video të shkurtër. Në këtë “përvjetor”, është “Gazzetta dello Sport” që na mundëson të shijojmë disa nga perlat e tij…

Roberto Baggio, la carriera e le figurine | Sky Sport

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments