No menu items!
Ballina KRYESORE “Show” i Bedri Grecës, Feronikeli ‘shkel’ Gjilanin

“Show” i Bedri Grecës, Feronikeli ‘shkel’ Gjilanin

Feronikeli e ka nisur në mënyrë të rrufeshme edicionin e ri në Superligë. Skuadra e drejtuar nga Afrim Tovërlani, të dielën, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas e ka mposhtur skuadrën nënkampione të edicionit të kaluar, Gjilanin, me rezultat 4:0. Në këtë takim spitali përforcimi i ardhur nga Laçi, Bedri Greca, i cili realizoi ‘hat-trick”, duke e dërguar topin në rrjetën e Enea Koliqit në minutat 14’, 42’ dhe 54’, derisa rezultatin përfundimtar e vulosi Cesar Santos, në minutën e 90-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments