No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Napoli i beson Hysajt, Parma zbulon një talent shqiptar

Napoli i beson Hysajt, Parma zbulon një talent shqiptar

Serie A do të nisë ditën e sotme me ndeshjen shumë interesante ndërmjet Parmës dhe Napolit që do të luhet në orën 12:30. Trajneri Gennaro Gattuso ka hedhur formacionin e tij më të mirë dhe si titullar e nis Elseid Hysaj.

Mbrojtësi shqiptar do të luajë në krahun e majtë të mbrojtjes, ndërsa Mario Rui do ta nisë nga stoli. Koulibaly luan nga minuta e parë duke hedhur poshtë zërat për një largim të mundshëm. Mertens dhe Insigne luajnë nga minuta e parë, ndërsa Amir Rrahmani e nis nga stoli.

Parma çudit me zgjedhjet e saj të ekipit. Mbrojtësi shqiptar Kastriot Dermaku do ta nisë nga stoli si zakonisht, por klubi italian na servir një talent shqiptar. Mesfushori Redi Kasa është grumbulluar në ekipin e parë. Ai është vetëm 19 vjeç dhe është rritur në akademinë e Parmës. Kasa është një emër i panjohur në Shqipëri, ndërsa duket se do të kemi një tjetër emër të rëndësishëm në të ardhmen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments