No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus-Sampdoria: formacionet zyrtare! Befason menjëherë Andrea Pirlo në debutim!

Juventus-Sampdoria: formacionet zyrtare! Befason menjëherë Andrea Pirlo në debutim!

Andrea Pirlo mahnit menjëherë: nga minuta 1′, sonte në debutimin e tij zyrtar te stoli i Juventusit (ndaj Sampdoria) luan i riu Frabotta në të majtë. Në mes është amerikani McKennie dhe jo Arthur, por edhe Ramsey dhe jo Bentancur. Nga ana tjetër, pa Quagliarella, Bonazzoli luan sulmuesin e vetëm te Sampdoria: brenda Leris në vend të ekspertit sulmues.

Juventus (3-5-2): Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Rabiot, McKennie, Ramsey, Frabotta; Kulusevski, Ronaldo.
Sampdoria (4-5-1): Audero; Bereszynski, Tonelli, Colley, Augello; Depaoli, Thorsby, Ekdal, Jankto, Leris; Bonazzoli.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Recent Comments