No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ajax “luan mendsh” kundërshtarin: 8 pasime dhe gol!

Ajax “luan mendsh” kundërshtarin: 8 pasime dhe gol!

Stili i lojës së Ajax tashmë dihet prej vitesh por ajo që befason është që skuadra e Amsterdamit, edhe pse largohen futbollistë me peshë, nuk ndryshon asgjë në modulin dhe sidomos manovrat sulmuese.

Prova është në këtë gol të shënuar sot ndaj RKC, në kampionat, ku me 8 pasime të sakta kanë mundur të futesh në zonën e kundërshtarit që është bërë me dhimbje koke dhe është kapur i papërgatitur…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments