No menu items!
Ballina KRYESORE Nismë e rrufeshme e Ballkanit dhe Prishtinës

Nismë e rrufeshme e Ballkanit dhe Prishtinës

Ballkani dhe Prishtina e kanë nisur furishëm edicionin 2020/21 në kampionatin elitar të futbollit kosovar, derisa kanë shënuar fitore bindës në ndeshjet hapëse të këtij sezoni. Skuadra e udhëhequr nga Ismet Munishi, Ballkani, ka shënuar fitore të thellë në udhëtim kundër Besës së Pejës, me rezultat 4:1. Mirlind Daku shkëlqeu në këtë sfidë me tre gola të realizuar, ndërkohë që u ndihmua nga Ermal Krasniqi që hapi serinë e golave në fillim të ndeshjes. Goin e vetëm për pejanët e realizuar Gentrit Salihu.
Në anën tjetër ‘bardhekaltrit’ nga kryeqyteti triumfuan bindshëm ndaj Drenicës në “Fadil Vokrri” (3-0). Leutrim Bekteshi, Endrit Krasniqi dhe Otto John realizuan për debutimin e ëmbël të Zekirija Ramadanit në bankinën e Prishtinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments