No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Gjithçka shkon ters për Dardanët para ndeshjes me Maqedoninë e...

Gjithçka shkon ters për Dardanët para ndeshjes me Maqedoninë e Veriut!

Skuadra e Zurichut e ka nisur në mënyrë jo të mirë sezonin e ri në Superligën e Zvicrës.

Ata u mposhtën me rezultat 2:1 nga kampioni aktual, Young Boys.

Në këtë ndeshje u paraqitën edhe tre futbollistë kosovar: Benjamin Kololli, Toni Domgjoni dhe Hekuran Kryeziu.

Ky i fundit u ndëshkua me karton të kuq, pas një ndërhyrje që bëri në minutën e 56-të.

Mesfushori kosovar e nisi në mënyrën më të keqe të mundshme këtë sezon dhe do të jetë i detyruar të pauzojë pikërisht në kohën kur duhej më shumë se kurrë të luante dhe të kthehej në formën e duhur, pasi më 8 tetor Kosova do të luajë kundër Maqedonisë së Veriut në gjysmëfinale të play-offit për kualifikim në Evropian. Ndërkohë, Benjamin Kololli e nisi në mënyrë të mirë duke shënuar gol, por më pas pësoi lëndim, serioziteti i të cilit ende nuk dihet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments