No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E PABESUESHME! Suarez refuzon të bëhet futbollisti më i shtrenjtë në historinë...

E PABESUESHME! Suarez refuzon të bëhet futbollisti më i shtrenjtë në historinë e MLS

Barcelona planifikon të mbledhë midis 40 dhe 50 milionë eurove nga shitja e Nelson Semedo Sipas “Mundo Deportivo”, ky është “thesari”, tek i cili mbështeten në Katalonjë për të mbyllur negociatat me tre lojtarë në ardhje; Sergiño Dest, Eric García dhe Memphis Depay. Ndërkohë, mbetet ende e paqartë e ardhmja e Luis Suarez, të cilit trajneri Koeman, sapo u emërua, i tha përmes telefonit se nuk është në planet e tij.
Mësohet se 33-vjeçari uruguajan i ka thënë “jo” ofertës më të fundit të Inter Miami në MLS. Pra, e ardhmja e Luis Suarez mbetet pezull midis vitit të fundit të kontratës së tij te Barcelona dhe negociatave me Juventusin. Sipas Espn, ai ka refuzuar ofertën 4-vjeçare me nga 8 milionë euro në vit nga klubi i David Beckham, ku Gonzalo Higuain sapo ka mbërritur. Ai do të bëhej futbollisti më i paguar në historinë e “Major League Soccer” (rekordi aktual, 7.2 milionë euro në sezoni, i përket Zlatan Ibrahimovic).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments