No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Filloi Kongresi i 70-të i FIFA-s, që po mbahet online

Filloi Kongresi i 70-të i FIFA-s, që po mbahet online

Ka filluar Kongresi i 70-të i FIFA-s që për herë të parë në histori po mbahet në distancë nëpërmjet platformës online. Pjesëmarrës në këtë Kongres nga Federata e Futbollit e Kosovës kanë qenë presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu. Punimet e këtij kongresi ishin paraparë të mbahen në Addis Ababa të Etiopisë në qershor, por u shty për shkak të pandemisë së koronavirusit. Në fillim të kongresit pjesëmarrësit i ka përshëndetur presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, derisa më pas kanë filluar diskutimet sipas rendit të ditës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments