No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dzeko drejt Juventusit! Operacion fitimprurës për Roma. Të gjitha detajet

Dzeko drejt Juventusit! Operacion fitimprurës për Roma. Të gjitha detajet

Arek Milik i ka thënë “po” transferimit te Roma dhe tani çlirohet edhe efekti “domino” me Edin Dzeko te Juventusi! Në orët e ardhshme – sipas Corriere dello Sport – boshnjaku do të jetë në Torino për të kryer vizitat në J-Medical.

Me Romën, marrëveshja u gjet në bazë të 15 milion eurove, ndërsa lojtari do të nënshkruajë një kontratë dy-vjeçare prej 7.5 milion në sezon.

Lëvizja e Edin Dzeko te Juventus – shpjegon Il Messaggero – do të lejojë arkat e Romës të marrin frymë. Jo vetëm për hyrjen e 15-16 milion eurove, por edhe për çështjen e fitimeve kapitale, një aspekt që duhet të mbahet gjithmonë në mend kur bëhet fjalë për Fair Play Financiar.

Në veçanti – shpjegon gazeta – largimi i boshnjakut do t’i japë Romës një fitim kapital prej 13.517 milion eurosh, duke pasur parasysh se kostoja e investimit të lojtarit tani është 2.483 milion, pasi është amortizuar ndër vite.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments