No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi: Krenar me vajzat tona Dardane!

Ademi: Krenar me vajzat tona Dardane!

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi është shprehur i lumtur pas fitores së vajzave të Kosovës në ndeshjen kundër Estonisë në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:0. Ai e ka potencuar faktin që kjo fitore është arritur me një ekip të përbërë me vasha nga kampionati vendor, gjë e cila i jep edhe më shumë vlera këtij tropikëshi të ri të Dardaneve.

Mesazhi i plotë i kreut të FFK-së në Facebook:

Krenar me vajzat tona Dardane!

Triumfi i sotëm i Kombëtares së Kosovës ndaj Estonisë ishte plotësisht i merituar.

Përgëzoj futbollistet për lojën e shfaqur dhe stafin drejtues të ekipit për përgatitjen e mirë të kësaj ndeshje përkundër mungesave të shumta të futbollisteve që luajnë në klubet evropiane e që nuk kishin mundësi t’i përgjigjeshin ftesës së Kombëtares për shkak të situatës me pandeminë Covid-19.

Fakti që kjo fitore erdhi pikërisht me ekipin e përbërë pothuajse plotësisht me futbollistet që luajnë në kampionatin vendor konfirmon se investimi i Federatës dhe klubeve në zhvillimin e futbollit të femrave po jep fryte.

Gjithsesi, kontribut të jashtëzakonshëm në këtë fitore dhanë edhe dy futbollistet që luajnë në klubet evropiane, Erëleta Memeti dhe Edona Kastrati, të cilat me gjithë peripecitë e mëdha arritën që t’i bashkohen kombëtares.

Edhe një herë urime Dardaneve për këtë sukses.

Vazhdojmë tutje me krenari e përgjegjësi!
A.A.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments