No menu items!
Ballina KRYESORE Presidenti i FFK-së: Urime Dritës, besoj se muajin tjetër do të festojmë...

Presidenti i FFK-së: Urime Dritës, besoj se muajin tjetër do të festojmë në këtë stadium edhe me Kombëtaren!

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi në profilin e tij në Facebook e ka uruar FC Dritën për fitoren e arritur kundër Sileksit dhe kualifikimin historik në rrethin e tretë të Ligës së Evropës. Numri një i FFK-së ka shprehur besimin e tij se një tjetër festë kosovare në stadiumin “Tose Proeski Arena” të Shkupit do të ndodhë edhe muajin e ardhshëm kur zhvillohet ndeshja gjysmëfinale e ‘Play-off”-it për kualifikim në Evropian ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Ja mesazhi i plotë i presidentit Ademi:

Një mbrëmje e spektakulare e Dritës në Ligën e Evropës. Kampioni ynë shndriti në stadiumin ‘Tose Proeski Arena’, duke e mposhtur skuadrën e Sileksit, 2:0.

Golat e Fidan Gërbeshit e Ardian Limanit i dhuruan sonte emocione jo vetëm “Intelektualëve” por edhe tërë komunitetit të futbollit në Kosovë dhe kësisoj vulosën suksesin më të madh deri më tash të klubit gjilanas, por edhe në tërësi të futbollit kosovar në garat evropiane.

Loja e futbollistëve të Dritës dhe kalimi në rrethin e tretë të kësaj gare dëshmon se po ecim në rrugën e duhur të ngritjes së futbollit të Kosovës në të gjitha nivelet.

Besoj thellësisht se në këtë stadium do të festojmë edhe muajin e ardhshëm me Kombëtaren në gjysmëfinale të “play-off”-it dhe do t’i afrohemi kualifikimit në Evropian!

Edhe një herë urime futbollistëve, stafit e drejtuesve të Dritës si dhe tifozëve “Intelektualët” për këtë sukses.

Faleminderit për emocionet që na dhuruat në mbrëmjen e sotme!

A.A.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments