No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Një talent për Real Madrid, oferta vjen nga Mendes

Një talent për Real Madrid, oferta vjen nga Mendes

Mbrojtësi i Benfica-s, Ruben Dias, i është ofruar Real Madrdi-it.

Oferta është bërë nga super menaxheri Jorge Mendes, i cili ka qenë shumë afër arritjes së marrëveshjes me Manchester City-n, por gjithçka ka dështuar pas pezullimit të sezonit të kaluar për shkak të Covid-19.

Sipas Okdiario, Mendes kishte arritur të bindte City-n të investonte 60 milionë euro për Dias, por pandemia ka bërë që Qytetarët të ndryshojnë mendje dhe të marrin Natahan Ake nga Bornemouth.

Tani, Mendes është në kontakte me Real-in. Los Blancos janë në kërkim të një qendërmbrojtësi, por nuk duan të shpenzojnë një shifër të çmendur.

Dias ka qenë prej kohësh në radarët e Real-it, por gjithçka do të varet nga vlerësimi që do t’i bëjë Benfica kartonit të tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments