No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milik-Dzeko, dita vendimtare për Roma dhe Juventus!

Milik-Dzeko, dita vendimtare për Roma dhe Juventus!

Ndërmjetësuesi i Arkadiusz Milik ka zbarkuar në Romë sot dhe Edin Dzeko afrohet me Juventusin! Ndizet merkato e sulmuesve dhe efekti domino pritet të vijë sot. Në Trigoria nuk është vetëm agjenti i lojtarit polak por të gjithë ndërmjetësit në negociata. Janë minutat vendimtare, samiti së shpejti duhet të përfundojë në qendrën sportive verdhekuqe dhe telenovela e gjatë do të marrë fund.

Milik duket i orientuar t’i thonë po një kontrate 5 vjet me pesë milion euro në sezon. Ai ëndërroi për Juventusin dhe Ligën e Kampionëve dhe bardhezinjtë i kishin ofruar mundësinë e transferimit por më pas horizonti ndryshoi. Ashtu si trajneri, i cili kërkoi Edin Dzeko, para se të dilte mundësia e Luis Suarez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments