No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Laçi përmbyset në minutat shtesë nga Hapoel Beer Sheva

Laçi përmbyset në minutat shtesë nga Hapoel Beer Sheva

Skuadra shqiptare Laçi ka qenë shumë afër të shkaktojë befasi në raundin e dytë të Ligës së Evropës.

Kurbinasit ishin duke udhëhequr 1-0 ndaj Hapoel Beer Sheva nga minuta e 59-të.

Ishte sulmuesi Nwabueze që kaloi skuadrën shqiptare në epërsi pas asistimit nga Xhixha për 1-0.

Laçi e pa vetën shumë pranë kualifikimit, por në minutën e 86-të mbetën me një futbollist më pak në fushë, pas përjashtimit me të kuq të mesfushorit Deliu.

Skuadra izraelite, Hapoeel Beer Sheva arriti të shënonte dy gola të shpejtë në pesë minutat shtesë.

Agudelo fillimisht barazoi gjithçka në 1-1 në minutën e 91-të, ndërsa katër minuta më vonë Varenne shënoi për 1-2.

Kësisoj Laçi si Teuta dhe Renova bëhet skuadra e tretë shqiptare që eliminohet nga garat evropiane ditën e sotme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments