No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Gareth Bale te Tottenham! Zbulohen detajet

Gareth Bale te Tottenham! Zbulohen detajet

Gareth Bale, një hap larg kthimit te Tottenham. Sulmuesi uellsian është gati të largohet nga Real Madrid dhe konfirmimi erdhi direkt nga agjenti i tij, Jonathan Barnett, i pyetur nga agjencia e lajmeve AFP:

“Ne jemi duke u afruar dhe besoj se kjo marrëveshje do të finalizohet brenda një jave”, tha ai. Rreth 20 milionë euro do të hyjnë në arkat e Real Madrid për kartonin e uellsianit. Sakaq, pritet që ai të firmosë për 2-3 vite me “Spurs”, duke gjetur aty Jose Mourinho.

Dy vitet e fundit, aventura e uellsianit në Madrid ka qenë mes golfit dhe tribunës, teksa fushën e ka parë shumë pak.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments