No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E FUNDIT: Jovic merr vendim dhe ia komunikon Real Madrid! Rindizet pista...

E FUNDIT: Jovic merr vendim dhe ia komunikon Real Madrid! Rindizet pista me Lautaro-Inter?

Siç është raportuar nga Marca këtë mëngjes, Luka Jovic i ka kërkuar zyrtarisht Real Madrid që të jetë në gjendje të largohet me formulën e huazimit në mënyrë që të luajë me një vazhdimësi më të madhe pas një viti falimentimi të kaluar në Spanjë.

Gazeta nënvizon gjithashtu se, në rast të shitjes ose huazimit të serbit, spanjollët nuk do të blinin sulmues të tjerë sepse largimi i tij nuk do të ndryshonte shumë në skuadrën e Zidane.

Sportmediaset, ditë më parë shkruajti se Real Madrid do të kishte lëvizur në javët e fundit për Lautaro Martinez. Një operacion i mbajtur i fshehur nga zikaltërit në mënyrë që të mos kompromentohen marrëdhëniet me Barcelonën dhe të hidhet në erë çështja Vidal.

Një negociatë e kryer personalisht nga presidenti Florentino Perez me agjentët argjentinas të cilët ditët e fundit ndaluan në Madrid përpara se të mbërrinin në Milano.

Në fakt, klubi zikaltër do të donte një pjesë të parave prej 50-60 milion euro, plus Luka Jovic në huazim me të drejtën e blerjes.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments