No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dy të kuq dhe dy penallti, 7 gola te ndeshja e Enea...

Dy të kuq dhe dy penallti, 7 gola te ndeshja e Enea Jorgjit! Arbitri shqiptar nderon armenët

Mbrëmjen e sotme ishte edhe një arbitër shqiptar në fushat europiane, teksa Enea Jorgji drejtoi sfidën në Armeni mes Ararat dhe Fola Esch.
Arbitri shqiptar i FIFA-s pati shumë punë, teksa ndeshja u vendos në kohën shtesë pasi 90 minutat u mbyllën 3-3.
Image
Në fakt, skuadra armene, shumë më favorite se ajo nga Luksemburgu, e pa veten keq teksa po humbiste 1-3 por dy penallti për vendasit të akorduara nga arbitri shqiptar i dhanë mundësi Lima të barazone.

Minutat 90+1’ dhe 90+4’ ishin fatale për luksemburgezët që në shtesë e pësuan teksa Vakulenko realizoi në të 113.
Veç kësaj, Junior dhe Pimentel dolën me të kuq, duke bërë që dy ekipet ta mbyllnin me dhjetë takimin!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Recent Comments