No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita arrin sukses historik, gjunjëzon Sileksin në Shkup

Drita arrin sukses historik, gjunjëzon Sileksin në Shkup

Drita ka bërë paraqitje të jashtëzakonshme në ‘Tose Proeski Arena’ të Shkupit. Kampioni i Kosovës u kualifikua në rrethin e tretë të Ligës së Evropës, pasi e ka mposhtur skuadrën maqedonase Sileks, me rezultat 2:0. Një paraqitje mbresëlënëse e futbollistëve të Dritës për suksesin historik të klubit dhe të futbollit kosovar në garat evropiane, ngase për herë të parë Kosova do të ketë një skuadër në rrethin e tretë të garës së dytë më të rëndësishme në futbollin evropian. Drita gjatë tërë ndeshjes u tregua skuadër më e mirë dhe e administroi për mrekulli lojën. Megjithatë, goli i epërsisë erdhi në minutën e 48-të kur Fidan Gërbeshi shënoi me qetësi nga penalltia, ngase paraprakisht Hamdi Namani u ndalua në mënyrë të palejueshme brenda zonës së rreptësisë. Ndërkohë, goli i qetësisë për gjilanasit erdhi në minutën e 80-të pas një aksioni të shkëlqyeshëm, të cilin e finalizoi Ardian Limani që vulosi rezultatin përfundimtar 2:0. Në rrethin e tretë skuadra kampione e Kosovës do të ballafaqohet me skuadrën e njohur polake, Legia, ndeshje e cila do të zhvillohet në Varshavë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments