No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayern-Schalke “hap vallen”! Por, mungojnë tifozët. Faji i Covid-19 në Bavari

Bayern-Schalke “hap vallen”! Por, mungojnë tifozët. Faji i Covid-19 në Bavari

Ndeshja hapëse e Bundesligës 2020-21 e planifikuar për nesër midis FC Bayern dhe FC Schalke 04 do të luhet pa audiencë, pra tifozë!

Kjo u vendos nga qyteti i Mynihut, sipas Dpa. Rritja e rasteve të reja të Covid-19 në 24 orët e fundit në Gjermani, mbi 2100, dhe në veçanti përqindja e lartë në Bavari është arsyeja që çoi autoritetet të marrin këtë vendim.

Qeveria dy ditë më parë dha dritën jeshile për të rikthyer publikun në shkallët e stadiumeve, me 20% të kapacitetit të impianteve.

Sigurisht, kjo do të ndahet sipas landeve dhe valës së infeksionit të përhapur në Gjermani. Praktikisht do të duhet që çdo land ose rajon, të japë “ok” që tifozët të futen në një kapacitet të reduktuar ose jo.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments