No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Recoba e sulmon ashpër Barçën për trajtimin që po i bën Suarezit

Recoba e sulmon ashpër Barçën për trajtimin që po i bën Suarezit

Ish-futbollisti i Interit, Alvaro Recoba, foli mbi të ardhmen e dy bashkatdhetarëve të tij, Luis Suarez dhe Edinson Cavani. Trajneri Koeman ia ka komunikuar të parit se nuk është pjesë e planeve të tij, prandaj ditët te Barcelona i ka të numëruara. Suarez përfundoi në radarët e Juventusit, por kjo pistë tani duket se është ftohur. Sa për Cavani, kontrata e tij me PSG skadoi këtë verë dhe për këtë arsye ka hyrë në listën e lojtarëve të lirë.
Recoba ka vetëm laved për Luis Suarez: “Ai është në mesin e tre-katër lojtarëve më të mirë në historinë e futbollit uruguajan. Situata e sotme te Barcelona më dhemb. Lojtarët që kanë dhënë kaq shumë aty duhet të respektohen. Futbolli në këto raste është mosmirënjohës, por kudo që të luajë, Suarez do të jetë mjaft i mirë. Uruguaji ka nevojë për atë në ekipin kombëtar, ndaj shpresohet se do të marrë një vendim të shpejt”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments