No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Menaxheri i Dybala zbarkon në Torino, pikë kthese në rinovimin me Juventusit

Menaxheri i Dybala zbarkon në Torino, pikë kthese në rinovimin me Juventusit

Telenovela për rinovimin e kontratës së Paulo Dybala është gati të përjetojë episode të reja. Ndoshta jo menjëherë, por sa më shpejt të jetë e mundur. Nga ana tjetër, Jorge Antun, agjenti i “10” së Juventusit, ka mbërritur në Torino. Dhe ky është një sinjal i rëndësishëm, që mund të parashikojë një pikë kthese në negociata. Është ndryshe kur ballafaqohen palët personalisht, sepse në distancë kontaktet kanë vazhduar me kohë. Nga ana tjetër, një telenovelë tjetër argjentinase ka marrë fund, ajo e ndërprerjes së kontratës me Gonzalo Higuain. Pas muajsh telefonatash, Nicolas (vëllai-menaxher i Pipita) zbarkoi në Torino dhe për 48 orë u gjet marrëveshja përfundimtare.
Në këtë linjë synohet të shkohet edhe me Dybala, për të siguruar rinovimin e kontratës së tij. Së shpejti do të rinisin negociatat me Antun, i cili ndodhet në Torino. Këto negociata nuk parashikohen as të thjeshta dhe as me verdikte të menjëhershme. Për ta kuptuar këtë, një përmbledhje e episodeve të mëparshme është e dobishme. Nga thuajse largimi në verën e vitit 2019, ne kaluam në rimëkëmbjen e situatës së Dybala, i cili mbeti bardhezi, pavarësisht se Juventusi e kishte shtyrë me çdo mënyrë, së pari drejt Manchester United, më pas drejt Tottenham dhe në fund drejt PSG.
Nën drejtimin e Maurizio Sarri, argjentinasi u rrit në mënyrë progresive dhe u ngrit në rolin e liderit teknik, deri në marrjen e çmimit të lojtarit më të mirë të Seria, sezoni i fundit. Pra, gjatë rrugës, ideja e Juventusit ka ndryshuar. Kampionët e Italisë nuk e kanë më në shitje, pavarësisht vështirësive të buxhetit, por kanë hapur negociatat për rinovimin e kontratës. Përveç një pike të caktuar, negociatat që dukej se po vazhdonin shpejt, bazuar në vullnetin e përbashkët për të arritur një marrëveshje, u bllokuan nga pandemia. Tani priten zhvillime konkrete në këtë drejtim.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments